ДАІ не вважає, що тлумачення КС поняття “за місцем вчинення” обмежує право на штрафування водіїв на місці події

Державна автоінспекція не вважає, що тлумачення Конституційним Судом поняття “за місцем вчинення” обмежує право ДАІ складати проколи і розглядати справи про адміністративне правопорушення на місці його вчинення.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДАІ.
ДАІ наголошує, що зазначеним рішенням КС місце скоєння адмінпорушення визначається адміністративно-територіальною одиницею, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
“При цьому вказане судове рішення не містить жодних обмежень чи заборон щодо складання протоколів про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху і не визнає незаконними дії працівників ДАІ при винесенні постанов у справах про адміністративні правопорушення за місцем вчинення”, – заявляє відомство.
Згідно з Кодексом про адміністративні порушення, відповідні протоколи мають право складати працівники відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ, які забезпечують безпеку дорожнього руху.
Відповідно до положень Кодексу справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем їх вчинення, а також можуть розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Таким чином, працівники Державтоінспекції при складанні протоколів про адміністративні правопорушення та винесенні постанов у зазначених справах за місцем вчинення порушення діють у відповідності з чинними нормами адміністративного законодавства.
Як повідомляло агентство, 28 травня Конституційний Суд визначив поняття “за місцем вчинення” при розгляді адміністративних правопорушень як визначальну адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу.
У рішенні КС наведено перелік адміністративних правопорушень, за якими стягнення штрафів може проводитися на місці їх вчинення.
Серед них порушення пожежної безпеки в лісах, порушення правил полювання, карантину тварин, за викид сміття та інших предметів з поїздів і за борт суден, за прохід по коліях в непередбачених для цього місцях, перевезення ручної поклажі понад норми неоподатковуваного багажу, безквитковий проїзд і прояв неповаги до суду.
Ініціатор звернення в КС, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, вважає таке рішення суду забороняє інспекторам ДАІ штрафувати водіїв за порушення правил дорожнього руху на місці події.

Українські Новини

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code