Азербайджан закликає міжнародне співтовариство засудити військові злочини Вірменії

Військові злочини Вірменії повинні бути рішуче засуджені міжнародним співтовариством, заявив міністр закордонних справ Азербайджану Джейхун Байрамов під час виступу на засіданні Комітету міністрів Ради Європи. Відеозапис доступний на YouTube.

Він нагадав, що Азербайджан і Вірменія, як члени Ради Європи, взяли на себе зобов’язання щодо врегулювання нагірно-карабахського конфлікту. За словами Байрамова, протистояння призвело до «незаконної окупації близько 20 відсотків міжнародно визнаних територій Азербайджану», а також до того, що близько мільйона азербайджанців стали вимушеними переселенцями.

«Посередницькі зусилля в рамках Мінської групи ОБСЄ за останні 28 років не дали результатів через агресорську і окупаційну політику  керівних режимів в Вірменії, що змінювали один одного», – сказав він.

Байрамов додав, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ще в 2015 році встановив, що Вірменія здійснювала ефективний контроль над окупованими територіями Азербайджану. Однак після цього рішення вірменська сторона продовжувала заперечувати свою відповідальність і не вжила жодних дій, підкреслив глава МЗС.

За його словами, з перших днів відновлення конфлікту Вірменія обстрілює густонаселені і розташовані далеко від зони конфлікту території Азербайджану. В результаті було вбито 91 мирного жителя, в тому числі 12 дітей, понад 400 осіб отримали поранення, розповів міністр.

Раніше 5 листопада міністр закордонних справ Вірменії Зограб Мнацаканян назвав трьох ворогів вірменського народу в Нагірному Карабасі. «Наші співвітчизники, вірменський народ в Арцах бореться фактично з трьома ворогами. З Туреччиною, міжнародними найманцями-терористами і Азербайджаном», – заявив він.

Територіальний конфлікт навколо Нагірного Карабаху різко загострився 27 вересня, після того як Азербайджан оголосив про провокації з вірменської сторони і почав наступ. З тих пір сторони тричі домовлялися про припинення вогню, але кожен раз ці домовленості не дотримувалися. Останній узгоджений режим припинення вогню вступив в силу 26 жовтня.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code