Фахівці «Рятівної археологічної служби» досліджують поблизу с. Модричі в околицях міста Трускавця на Львівщині поселення лінійно-стрічкової кераміки, якому понад сім тисяч років. Роботи тривають на ділянці, котру відвели для будівництва об’їзної дороги, повідомили у РАС.
У виявленому поселенні з початку вересня розкрили вже кілька об’єктів. Найбільший — «довгий дім» прямокутної форми, розміром 23х8 м, у якому могло мешкати до 50 людей. Такі будинки зі стовповою конструкцією і плетеними стінами, по центру яких є ями або господарські об’єкти, притаманні власне для культури лінійно-стрічкової кераміки, — повідомив керівник досліджень Олександр Сілаєв.
Основні знахідки на поселенні — з кременю. Серед артефактів — серпи, тесло, заготовки ножів, фрагменти горщиків.
Також археологи виявили обсидіановий відщеп — вулканічне скло, яке зустрічається на південь від Карпат і могло потрапити сюди з території сучасних Угорщини або Словаччини. З огляду на це, дослідники припускають, що поселенці або мали широкі контакти із поселеннями на згадуваних територіях, або переселялися з краю в край у пошуках родючих ґрунтів, коли виснажували освоєну територію.
За інформацією науковців, представники культури лінійно-стрічкової кераміки епохи енеоліту — одні з найдавніших, хто на території України почав займатися землеробством та скотарством, ще за 1,5 тис. років до трипільців.
Археологи працюватимуть на досліджуваній ділянці впродовж тижня. Далі розпочнуть роботи дорожники, які вже працюють на інших ділянках майбутньої об’їзної Трускавця. За інформацією Служби автомобільних доріг у Львівській області, цього року будівельники лише знімуть верхній шар землі та укріплять ґрунтову основу. Кільцеву дорогу протяжністю 3,8 км з двома кільцевими однорівневими розв’язками мають збудувати до кінця 2021 року.
Leave a Reply