9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Цього дня усі бажаючі мають можливість написати радіодиктант, щоб з’ясувати, яким рівнем знань з української мови вони володіють. Та разом із тим висловити свою солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово. Ця традиція започаткована ще у 2000 році, і що приємно, кількість охочих взяти у ній участь щороку зростає! Перевірити власні знання з української мови зазвичай беруться чиновники, студенти, школярі, громадські активісти, артисти, навіть народні депутати.
Понад 25 тисяч листів отримують організатори після проведення диктанту. Переможців нагороджують спонсори – заохочують грошовими преміями, книжками, компакт-дисками з унікальними записами українського радіо.
21-ий радіодиктант, який традиційно організовує Національна суспільна телерадіокомпанія України, зокрема «Українське радіо», написав і читав в ефірі Суспільного письменник Юрій Андрухович. Тема диктанту – природа і соціальна дистанція. Цьогоріч радіодиктант проходив на різних платформах: (UA: Перший, Українське радіо, Радіо Культура).
Важливо, що Національна комісія зі стандартів державної мови також підтримала цю ініціативу, представники комісії взяли участь у радіодиктанті. Гарний приклад фахівців, які запустили наймасштабніший та безпрецедентний в історії України – іспит на рівень володіння державною мовою.
До речі, для тих, хто зараз готується до складання іспиту на рівень володіння державною мовою, комісія нагадує, що на її офіційному сайті є тренажер із завданнями https://bit.ly/3ESXF1N.
Для кожного з нас – українця чи іноземця – це прекрасна можливість перевірити свої знання з мови, дізнатися щось цікаве чи просто ще раз замислитися над її значимістю для нашого народу.
«Оксамит» нагадує, щоб Україна по-справжньому стала українською, День української писемності та мови має бути щоденним святом!
Матеріал підготувала Тамара Маркелова
Leave a Reply