Чергова земельна афера в Ірпені або що наробив Карплюк

image001 
 Ігор Луценко

Скандальна 21 сесія Ірпінської міської ради готувалася і проводилася так, щоб громадяни не змогли бути присутніми і не мали змоги зупинити зухвалих «слуг народу». Спочатку її оголосили на 10 годину, потім на 18, а провели о 16.15. Ці маніпуляції потрібні були для того, щоб гарантовано протягнути рішення про забудову заплави р. Ірпінь від залізничного аж до Романівського мосту. Питання ласого шмату землі, з якого можна витягнути сотні мільйонів гривень для забудовників та ірпінської влади, що працює на них, а вірніше і є тими самими забудовниками, в їхньому розумінні варті того, щоб нехтувати інтересами громадян та порушувати закони. В державі біда – вона «розчиняється», як написав днями відомий блогер Карл Волох. Стається так через тотальну, безпрецедентну корупцію, цинічну імітацію боротьби з нею з боку правоохоронних органів та органів влади всіх рівнів – від сільрад до Адміністрації Президента.

image001 
 Ігор Луценко

Скандальна 21 сесія Ірпінської міської ради готувалася і проводилася так, щоб громадяни не змогли бути присутніми і не мали змоги зупинити зухвалих «слуг народу». Спочатку її оголосили на 10 годину, потім на 18, а провели о 16.15. Ці маніпуляції потрібні були для того, щоб гарантовано протягнути рішення про забудову заплави р. Ірпінь від залізничного аж до Романівського мосту. Питання ласого шмату землі, з якого можна витягнути сотні мільйонів гривень для забудовників та ірпінської влади, що працює на них, а вірніше і є тими самими забудовниками, в їхньому розумінні варті того, щоб нехтувати інтересами громадян та порушувати закони. В державі біда – вона «розчиняється», як написав днями відомий блогер Карл Волох. Стається так через тотальну, безпрецедентну корупцію, цинічну імітацію боротьби з нею з боку правоохоронних органів та органів влади всіх рівнів – від сільрад до Адміністрації Президента. Грабіжники шельмують активних та свідомих громадян, що чинять Їм спротив, маніпулюють громадською думкою через імітацію перетворень. Вдягнувши вишиванки, під співи гімну України, вони розтягують те, що ще залишилось, нищать землі, ліси, не залишаючи наступним поколінням права на майбутнє. Безкарність – от що надихає їх.
Гучні події липня цього року, коли Генеральна прокуратура провела низку обшуків у голови Ірпінської міськради В.Карплюка, не вийшли за межі піар-акції. Підозра не пред‘явлена, обіцянки-цяцянки його не лякають – от і продовжує він розбудовувати свою будівельну площадку розміром з ціле місто!
Даючи інтерв’ю Соні Кошкіній, Генеральний прокурор України Ю.В. Луценко заявив:”Не вдасться сховатися за будь-яким політичним мотивом. Я б їм цього не рекомендував. Я запропоную піти на угоду зі слідством: прийти і визнати (Карплюку та Федоруку- редакція Л.Б.) свою вину”.Після цього “наляканий” Володимир Карплюк продовжує насміхатись над прокуратурою (Юрій Віталійович, це над Вами в першу чергу) і під власним головуванням ухвалює чергові незаконні рішення. Так, 15.09,2016 року ухвалюється рішення “Про затвердження детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь обмеженого вул. Маяковського, провулок Озерний, вул. Достоєвського та вул. Гайдара”. Див. матеріал http://irpen.net.ua/…/1502-21-sessiya-imr-sostoyalas-aktivi…. Ця територія майбутньої забудови знаходиться за межами міста в заплаві річки Ірпінь (Карплюку вже мало забудовувати ліси і він тепер взявся за річку).
Порушення законодавства у сфері земельних, містобудівних, природоохоронних відносин мала б перевірити місцева або обласна прокуратура, нарешті, й Генеральна прокуратура могла б розібратися в діях мера, «який краде, але щось робить». Нарешті, наділені правами захисту інтересів держави та громадян правоохоронні органи просто зобов‘язані попередити, не допустити настільки масштабних порушень. Представники прокуратури раніше завжди були присутні на всіх сесіях міськради. Прокуратура і зараз мала інформацію про незаконні рішення, що готуються до прийняття двадцять першою сесією, тож, була зобов’язана попередити Ірпінського міського голову та депутатів про протиправність ухвалення цього рішення, виступити на сесії та наголосити про персональну відповідальність за участь в завідомо неправомірних злодійських діях.
Але, проте, на жаль, як не дивно, чомусь і т.д. … на сесії 15 вересня нікого з них не було. Отже, виникає вже не питання, а переконання в тому, що державні органи на всіх рівнях використовуються в інтересах корупції і діють разом! Цьому є величезна кількість підтверджень, коли дії прокурорів, суддів, інших уповноважених державних органів виглядають не більше ніж імітація, затягування часу, умисні помилки в позовах, що працюють на користь дерибанників. 30.08.20016 року апеляційний суд скасував ВАЖЛИВЕ для держави рішення про повернення 1450 га земель лісового фонду державі. І щоб ні пояснювала прокуратура, але слабкість її позиції була очевидна. ЗАХИЩАТИ ДЕРЖАВУ ТА ЇЇ ПРАВА ТРЕБА ВЧАСНО. Див.http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/60765790
Прозорість інформації, відкритість публічних баз даних сьогодні дає можливість перевірити та підтвердити порушення закону. Отже, наведемо факти щодо ділянки в заплаві р.Ірпінь.1 жовтня виповнюється рік з моменту появи Акту перевірки роботи Ірпінської міської ради, що проводилася авторитетною комісією обласної адміністрації з залученням профільних спеціалістів (нажаль, матеріали Акту з конкретними висновками та рекомендаціями, зверненнями до правоохоронних органів були приховані, що є ще одним підтвердженням існування кругової корупційної системи). Саме під час роботи вказаної робочої групи секретар міськради Ю.Денисенко на запити людей, що користувалися городами в заплаві, відповів, що ці землі знаходяться за межами міста та Ірпінська міськрада не має до них відношення. На сесії ж 15 вересня В.Карплюк заявив, що ділянки на поймі р. Ірпінь виділялися Ірпінською міською радою в 2006-2007 рр. І тепер саме Ірпінська міська рада замовляє розробку детального плану цієї території та протягує його з застосуванням всіх можливих маніпуляцій: проект ДПТ з‘явився на сайті міськради за кілька днів до закінчення строку його обговорення, письмовий протест жителів району проігнорований, громадське обговорення не проводилося, сесія проведена по суті кулуарно.
Як завжди, у преамбулі повідомляється, що ДПТ розроблено «на виконання генерального плану м.Ірпінь». Що ж, подивимося. Генеральний план міста визначає цю територію як «луги, городи». Схема планувальних обмежень Генерального плану зазначає цю територію як «зона акваторії (річки, канали, ставки)», крім того, вона чітко обмежена визначенням смуги відведення меліоративних каналів. Простий здоровий глузд змушує наголосити на тому, що заплава річки Ірпінь – зона підтоплення, суцільна зона торф’яників, і природа не забариться показати це як не через рік, так через десять, але природна катастрофа неминуча!
В плані Зоннінгу вона до того ж визначена як «рекреаційна зона природних ландшафтів». В пояснювальній записці до Генплану в розділі «архітектурно-планувальна організація» читаємо: «Проектом передбачається подальший розвиток зони (рекреації) за рахунок: збільшення площі озеленених територій групи загального користування…, створення ЛУГОПАРКУ в заплаві річки Ірпінь». Публічна ж кадастрова карта показує, що територія виділена «для ведення особистого сільського господарства». То про які саме пункти виконання Генерального плану йдеться? Територія на сьогодні по факту знаходиться поза межами міста. Вона входить до земель, які мали б бути приєднані до Ірпеня в перспективі, проте розширені межі міста поки не затверджені. Ірпінська міська рада та особисто Карплюк В.А. знають!!! рішення судів про незаконне розпорядження ним особисто як міським головою іншими земельними ділянками за межами міста. Див.http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56450795 та http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54579533 .
Очевидно, що земля в заплаві р. Ірпінь була виведена з державної власності за схемою, фактично вкрадена ділками з міфічної агрофірми «Рубежівська», які розділили землю в якості паїв. Протизаконність виділення землі очевидна – відповідно до ст.5 Закону України «Про особисте селянське господарство» для ведення ОСГ використовуються земельні ділянки розміром не більше 2 га! Скрін з кадастрової карти ж показує, що ділянки, об‘єднані в масив розміром 15,426 га, мають розміри від 3 до 3,426 га. До речі, загальна площа цього масиву – 18, 426 га. З га з них – це ділянка, яка вже забудовується наближеною до В.Карплюка фірмою «Орлан-інвест», що будує скандальний ЖК «Єсенін» всупереч навіть судовим рішенням та накладеному на неї арешту. Отже, до незаконних 1,5 га «своя рука владика» додала ще 3 га? Ці 3 га пішли як розрахунок у сприянні діям забудовників?! Прокуратура, ауууу! Їх навіть шукати не треба – власник всієї цієї землі О.Ю.Корнієвська має пряме відношення до цього зниклого підприємства, не ховається, розробляє плани забудови території разом з талановитим молодим дарованієм В.Карплюком! Громадяни Ірпеня, спитайте в нього чому ж він не відновлює справедливість, не бореться за те, щоб повернути ці землі місту, аби там дійсно з‘явився лугопарк з зонами відпочинку не лише для ірпінців, а й для половини Києва, де можна було б розвинути надзвичайні зони рекреації, де б з‘явилися можливості для малого бізнесу, робочі місця для городян, де б Ірпінь здобув собі можливості розвитку як нового типу екологічного міста?!
Згідно детального плану забудови території тут намагатимуться збудувати 184 тис. кв.м житла. Що ж отримає місто? Забудовану назавжди землю, від якої місту не надійде ані копійки (вона ж не продавалася, а відійшла дарма), знищену перспективну рекреаційну зону, списану в якості «пайової участі» вартість інженерно-транспортної інфраструктури, побудованої саме для нового мікрорайону, від якої у самому місті нічого не оновиться, додаткових 7 тис жителів та можливо, (якщо вони дійсно будуть побудовані) дитячий садочок на 280 місць та школу, які не зможуть навіть вирішити проблеми нових жителів. Надприбутки ж забудовників складуть приблизно 1 мільярд гривень!!! При цьому ціна вкраденої землі складає таку ж суму! Гроші, шалені гроші – саме вони що затуляють закон, здоровий глузд, совість. За такі гроші команда Карплюка здатна на все – порушувати закони, підкуповувати правоохоронців, суддів та державних службовців, бити та обпльовувати активістів, безпідставно звинувачувати їх у роботі на інших забудовників, улещувати містян та будувати гарні картинки «перетворень», реалізованих за гроші самої громади, але без її дозволу та контролю.
Безкарність дозволяє ірпінській владі діяти зухвало, все більше й більше загарбувати останні дорогоцінні землі в місті та навколо нього. 10 га по вул. Г.Сковороди, 1 га по вул. Мінеральній, 4,5 га по вул.Єсеніна, 3,5 га по вул. Білокур, 7,5 га по вул. Чехова 27, 12,5 га по вул. Університетська – всюди забудовниками бачимо самого Карплюка та афільованих до нього фірм (Будрегіонінвест, Інтеп, Мікро-систем-інвест, Орлан-інвест, Смарт-груп, Сінергія та інш.) Вони вже націлилися на території Будинку письменників, території колишніх таборів відпочинку ім.Гагаріна, Зоркий, Восток, Гренада, на приєднані до Ірпеня землі Михайлівської Рубежівки.
Пане Гройсмане, децентралізація має посилювати владу громад, чи не так? На прикладі Ірпеня ви можете побачити дискредитацію цієї ідеї, що лише дозволяє місцевим князькам ставати одноосібними володарями земель-лісів-полів.
Чи буде відновлена законність та справедливість? Це питання до прокуратури, НАБУ та до свідомих громадян. Отже, хто для кого – влада для народу або гроші для влади?
Просимо вважати цей матеріал відкритим зверненням до Генерального прокурора України Ю.В.Луценка та вимагаємо:
1. Здійснити перевірку щодо бездіяльності місцевої прокуратури при ухваленні ІМР незаконного рішення від 15.09.2016 року “Про затвердження детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь обмеженого вул. Маяковського, провулок Озерний, вул. Достоєвського та вул. Гайдара”.
2. Дати правову оцінку організованому злочинному угрупуванню, яке продовжує нахабно здійснювати свою діяльність на території Приірпіння.
3. Забезпечити належний правовий захист інтересів держави при поверненні 1400 га лісового фонду. (я направив відповідне депутатське звернення)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code