Німецькі ЗМІ не знайшли підтверджень версіям про можливу причетність українських військових до катастрофи Малайзійського літака MH17, проте знайшли непрямі свідчення проти бойовиків.
Журналістське розслідування провели журналісти Suddeutsche Zeitung, а також телеканалами WDR і NDR, повідомляє РБК.
Журналісти наводять кілька свідчень місцевих жителів, які промовляють на користь того, що Boeing був збитий саме зі ЗРК “Бук”. Вони кажуть, що 17 липня 2014 року чули потужний удар, за яким пішов свист.
На знімках, зроблених жителями міста Тореза, видно сліди димового шлейфа, які характерні для запуску ракет “Бук”.
Згідно з однією з розглянутих версій, нав’язаною Росією, “Бук”, з якого, можливо, був збитий Boeing, міг бути з арсеналу української армії або навіть бути задіяний самими українцями. Журналісти WDR, NDR і Suddeutsche Zeitung опитали місцевих жителів, які спростовують інформацію про пересування українських комплексів “Бук” 17 липня, у день катастрофи.
Журналісти також вказують на те, що в травні вони були на базі українських ППО в Донецьку. Уже тоді, за їхніми словами, вона була зруйнована, транспортних засобів там не було. Це свідчить проти тієї версії, що ополченці захопили українські буки на українській базі (бійці підрозділів ДНР взяли під контроль базу ПВО тільки в 29 липня).
За іншою розглянутою версією, яку також нав’язує Росія, малайзійський Boeing міг бути збитий українським штурмовиком Су-25. Журналісти опитали експертів, які брали участь у розробці Су-25, ті заявили, що штурмовик не в змозі вести стрілянину на висоті 10 тис. метрів – це призвело б до катастрофи Су-25.
Пасажирський літак Boeing 777, що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи 17 липня 2014 року в Донецькій області недалеко від селища Грабово. На лайнері перебували 283 пасажира (в основному громадяни Нідерландів) і 15 членів екіпажа — усе загинули.
За версією Києва, літак був збитий ракетою класу “земля — повітря”, випущеної з території, підконтрольної ополченцям ДНР. Міноборони Росії вважає, що літак був збитий або штурмовиком ВПС України, або українським ” Бук-М1″.
Leave a Reply