8 Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2021» – грандіозний культурно-мистецький проєкт, який пустив глибоке коріння у київський благодатний ґрунт; після понад річної пандемічної перерви знову розквітнув різножанровими барвами. Цьогоріч у феєричному святі музики, краси, вишуканості, шляхетності, поєднання культур взяли участь провідні співаки з Австрії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Ірану, Казахстану, Китаю, Литви, Молдови, Словенії, України.
У перший фестивальний день з тріумфальним успіхом дійство відбулося на сцені Літнього театру міського парку м. Буча, другий день – на сцені Національної оперети України у Києві.
Тандем Київського національного академічного театру оперети та Бучанської міської ради за вісім фестивальних років подарував поціновувачам класичної та сучасної популярної музики багато неповторних вражень. Під час пресконференції генеральний директор національної оперети Богдан Струтинський та Бучанський міський голова Анатолій Федорук розповіли про процес підготовки до «O-FEST-2021» та плани на майбутнє.
Дощ, який монотонно бубонів за межею Літнього парку, пан Струтинський порівняв зі спеціальною партитурою, яка підсилювала святкову атмосферу, ритмувала навколишній простір. «Дощ, то на гроші», – жартував він. Це був не просто дотепний жарт – слова мали під собою практичне підґрунтя. Адже вперше за історію фестивалю організатори вирішили всі квитки викласти у вільний продаж, не роздавати і не дарувати! І надзвичайно втішилися, коли всі квитки на гала-концерт були продані ще за тиждень до його початку.
Безперечно, поверненню такої події, як цей фестиваль, зраділи всі: і організатори, і артисти, і журналісти, і публіка.
«Цього року пул вокалістів надзвичайно потужний. Ви познайомитеся з новими вокалістами, які вперше підкорюють Україну…, – розповів очільник НАТО (національного академічного театру оперети (прим. ред.). – Після річної паузи забудемо про обмеження та негаразди, адже фестиваль дарує велику радість спілкування. «O-FEST» – це велика реклама нашої країни, це велика афіша, яка популяризує нашу державу в світі, це велике об’єднавче ядро, яке дає майбутнє. Місія «O-FEST» – розповідати про нашу державу, місія культурної дипломатії – об’єднувати».
Богдан Струтинський тепло відгукнувся щодо свого часу вдало обраного партнерства: «Без наших партнерів – Бучанської міської ради, неможливо було б реалізувати цей проєкт, ми зріднилися за ці роки і стали як одна велика сім’я».
Міський голова Анатолій Федорук, вітаючи гостей, зауважив, що організація, підготовка та проведення такого масштабного культурно-мистецького заходу вимагає значних фінансових витрат, задіяння значного людського ресурсу. Буча – місто фестивалів, завжди радо відкриває двері для гостей. Культурна мапа цьогорічного «O-FEST» охоплює одразу всі аудиторії. Крім магії музики, містянам та гостям пропонуються цікаві мистецько-естетичні локації: скульптурні експозиції, інсталяції сучасного мистецтва, інтерактивні візуальні проєкти, виступи творчих колективів, театралізовані постановки, майстер-класи. Самостійно фестиваль такого рівня неможливо провести, тому зі свого боку пан мер осипав компліментами партнерів.
Лаконічно та дипломатично добірною української мовою на пресконференції привітав присутніх журналістів Посол Республіки Словенія Томаж Менцін. Він щиро захоплений нашою музичною культурою. Пан Посол висловив думку, що сьогодні в Україні проводиться багато фестивалів, але разом з тим не так багато з них пропагують класичне мистецтво, саме «O-FEST» популяризує класичну музику. Співак Люкас Самоза Остерц вперше представить Словенію українському глядачеві. Томаж Менцін анонсував концерт артиста за підтримки посольства 29 червня у театрі оперети.
Організатори навіть не сподівалися на таку широку географію країн-учасниць. Однак такі країни, як Італія, Японія, Болгарія, Румунія та інші не змогли перетнути коронавірусні кордони і взяти участь у фестивалі.
«Об’єднаємо світ музикою!» Під таким духовним творчим гаслом відбувалося формування концертної програми. Безумовний успіх гала-концерту забезпечив вибуховий жанровий мікс, де був мюзикл, хітові арії з оперет, оперні арії, сучасна естрада й інші музичні жанрові варіації.
Глядачі, які вже встигли засумувати за великими мистецькими подіями, під час виступів щедро нагороджували артистів аплодисментами, оваціями, схвальними вигуками. Не випадково, а закономірно 8 Міжнародний музичний фестиваль – свято музики, чудового настрою, єднання, позитиву – відбувся з великим успіхом та спричинив потужну резонансну хвилю серед культурно-інтелектуальної, духовно-творчої еліти.
За вісім років існування «O-FEST» участь у ньому взяли понад 120 учасників із 34 країн світу. Маємо надію, що фестиваль буде продовжувати розвиватися, поповнювати репертуарну політику, крім того, розширювати мапу днів. Як зазначив Богдан Струтинський: «Хочеш насмішити Бога, розкажи про свої плани. Але коли молишся, віриш і працюєш – Бог допомагає». Тож, за словами організаторів, наступного року з Божою поміччю «O-FEST-2022» проходитиме три дні: два дні в Бучі, третій день – у столиці.
Хоча фестиваль відбувся без підтримки з боку профільного міністерства, а саме Міністерства культури та інформаційної політики України, невичерпні можливості фестивалю, закладені у безумовній його універсальності, успішності масових заходів та гала-концертів, доводять необхідність його проведення. «O-FEST» став оригінальним і неповторним явищем у царині народності оперети як жанру.
До зустрічі на «O-FEST-2022»!
З вдячністю – Тамара МАРКЕЛОВА
Leave a Reply