«КОРОНАЦІЯ СЛОВА-2016» відкриває нові імена

13435395 929204773892362 7572954265983190450 nЦьогорічна урочиста Церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» відбулася 16 червня 2016 року у Київському Академічному театрі оперети. Підводячи підсумки 16-го конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики засновники конкурсу Юрій та Тетяна Логуші не без гордості зазначали, що протягом 16 років «Коронація слова» зберігає свою унікальність і розвиває новітню українську культуру.
На прес-конференції, присвяченій підсумкам «Коронації», Юрій Логуш поділився своїми думками з журналістами: Я час від часу переглядаю, які існують літературні конкурси в інших країнах, і в жодній з них (і це мені підтвердив Паоло Коєльо в приватній розмові), немає відкритого конкурсу рукописів, як це є у нас в Україні.

13435395 929204773892362 7572954265983190450 nЦьогорічна урочиста Церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» відбулася 16 червня 2016 року у Київському Академічному театрі оперети. Підводячи підсумки 16-го конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики засновники конкурсу Юрій та Тетяна Логуші не без гордості зазначали, що протягом 16 років «Коронація слова» зберігає свою унікальність і розвиває новітню українську культуру.
На прес-конференції, присвяченій підсумкам «Коронації», Юрій Логуш поділився своїми думками з журналістами: Я час від часу переглядаю, які існують літературні конкурси в інших країнах, і в жодній з них (і це мені підтвердив Паоло Коєльо в приватній розмові), немає відкритого конкурсу рукописів, як це є у нас в Україні. Наша мета – відкривати нових письменників, щоб в жодному разі не повторилась історія 90- х років, коли українська книжка майже зникла з полиць країни, а видавництва зачинялись. Саме тоді ми придумали цей конкурс з абсолютно унікальними умовами: твори анонімно оцінюються компетентним журі та експертами в декілька етапів, а з автором твору-переможця знайомляться лише під час Церемонії нагородження. За 16 років «Коронація слова» стала своєрідною біржею, де видавництва змагаються між собою за право видати твір переможця. І якщо на початку 2000-х років ці твори видавалися невеликими тиражами (іноді по два романи в одній книжці), то сьогодні ми маємо тиражі в сотні тисяч. «Коронація слова» пишається, що за 16 років відкрила Україні та світові 550 українських авторів. Лауреати нашого конкурсу видали 700 романів із сукупним накладом понад 15 мільйонів примірників, і це без державної підтримки, прямим шляхом «письменник-читач». З наступного конкурсного року «Коронація слова» започатковує нову номінацію – «Ділова література»
Засновниця конкурсу Тетяна Логуш підтвердила, що саме тема війни, АТО, революції гідності, заробітчанства вже декілька років змальовує історичний та сучасний портрет сучасної України. Ще цього року з’явилося багато творів на історичну тематику (про Довбуша, Степана Бандеру, Соломію Крушельницьку, героїв Крут тощо). 13423762 1430856390273728 6749603661751905754 n
Вперше дитячу книжку оцінювало дитяче журі. Письменниця та керівник дитячої номінації конкурсу Лариса Ніцой розповіла, що введення нових критеріїв оцінювання дитячих номінацій за віковою категорією виправдало себе і надало можливість об’єктивно та чесно обрати переможців.
Лариса Ніцой: Ми помітили, що в країні є дуже багато конкурсів дитячої книги, але членами журі у ньому виступають завжди дорослі. Отож, минулого року я звернулась до Тетяни Логуш, щоб провести з «Коронацією слова» експеримент – запитати у дітей, чи цікава їм та книжка, що обирають дорослі? Тетяна погодилась, і ми паралельно з дорослим у дитячих номінаціях заснували ще й дитяче журі. Для цього ми організували Інтернет голосування, де діти з допомогою батьків ставили свою оцінку. Втім на нас чекав сюрприз: діти влаштували революцію. Вони сумлінно прочитали твори, і коли прийшов час голосувати, думки розійшлись. Дітям молодших класів сподобався один твір, школярам середнього віку – інший, а ось діти 15 років, яким вже цікава тема кохання і політики, почали відстоювати свій вибір. Отож наше молодше журі цілком слушно зробило нам зауваження: не можуть між собою змагатися твори для маляток та дорослих дітей. Ми почули наших юних експертів, тому з пані Тетяною Логуш розширили номінації та поділили твори на вікові групи: для дошкільного, молодшого, середнього, старшого шкільного віку та юнацтва. Отож переможців у дитячій номінації цього року значно більше. «Золоті письменники України» про творчі плани та стан української літератури Письменниця, кіносценарист, лауреат відзнаки «Золоті письменники України» Ірен Роздобудько розказала про свої творчі плани. Письменниця закінчила сценарій для блокбастеру за твором Володимира Рутківського «Джури козака Швайки», анонсувала вихід у світ роману «Тут і тепер». Пані Роздобудько запропонувала робити виїзні конкурси «Коронації слова», зокрема на Донеччині, бо там, за її словами, уже зрозуміли, що українське слово вкрай потрібне.
Сергій Пономаренко: На жаль, у нас в країні дуже мало потужних видавництв. Насправді, їх тільки два – це «Клуб сімейного дозвілля» та «Folio», інші – невеликі. І чесно кажучи, молодому невідомому автору вийти в світ сьогодні практично неможливо. Видавництво не хоче «ростити» свою зірку, а воліє, щоб прийшов вже розкручений автор, з ім’ям. Тому конкурс «Коронація слова» – це те, що потрібно молодим авторам, щоб видати свою книжку та отримати путівку в життя. Авторам рукописів треба починати працювати «по-дорослому» Андрій Кокотюха – письменник, сценарист, лауреат відзнаки «Золоті письменники України» підняв гостру тему якості та гостроти сюжетності українських творів. Андрій Кокотюха: На мою думку треба вже сьогодні привчати починаючих авторів, що вони будуть створювати продукт з метою його продажу та прибутку, а отже цей продукт має бути найвищої якості, і працювати над ним слід в рази серйозніше. У мене 57 книжок, 9 кінопроектів за рік, але всі видавці, і тим більше всі продюсери заставляють переписувати кожен рядок, доки не буде відшліфоване кожне слово. І я переписую, адже розумію, тільки так якісний продукт побачить світ.

13427820 1430855670273800 8629412882242245733 n 13445692 1430852060274161 8221234679566118773 n

13435483 1430848726941161 5862029748572269894 n

 

Відзнака

Назва твору

Автор

Місто

Романи

І премія

Я, ти і наш мальований і немальований Бог

Пахомова Тетяна

Радехів

ІІ премія

Душа

Кубай Юлія

Київ

ІІІ премія

Шизгара

Батурин Сергій

Київ

Прозові твори для дітей

Кращий прозовий твір для дітей дошкільного віку

Любовні історії для дітей

Читай Володимир

Київ

Кращий прозовий твір для дітей молодшого шкільного віку

Медова казка

Василь Тибель

Рівненська обл.

Кращий прозовий твір для дітей середнього шкільного віку

Золотий король

Мія Марченко

Київ

 Кращий прозовий твір для дітей старшого шкільного віку і юнацтва

Мідне свічадо

Олена Крижановська

Київ

Кіносценарії

ІІ премія

Бурхливі води

Шворак Михайло

Тернопільська обл.

ІІІ премія

Фелікс

Терещенко Микола

Київ

Кіносценарії для дітей

Кращий кіносценарій для дітей.

Неповнолітні детективи

Есаулов Олександр

Київська обл.

Кращий анімаційний сценарій для дітей.

Камелія

Лана Ра

 Київ

П’єси

І премія

Різдво

Драчковська Оксана

 Чернівці

ІІ премія

Під знаком Пуй

Володимир Купянський

 Дніпро

ІІІ премія

Діди Хрещатої долини

Миколайчук Олег

Київ

П’єси для дітей

Краща п`єса для дітей  старшого шкільного віку

Завірюха

Нікуліна Анастасія

Львів

Краща п`єса для дітей  молодшого шкільного віку

Червона Шапочка. Історія триває

Ольга Байбак

Донецька обл.

Пісенна лірика

І премія

Невидиме

Самара Оксана

Київ

ІІ премія

ЗахисТи

Дарина Гладун

Хмельницький

ІІІ премія

Годинник долі

Ірина Шушняк-Федоришин

Львів

Пісенна лірика для дітей

Кращий пісенний твір для дітей дошкільного віку.

День народження кульбаби

Людмила Живолуп

Черкаська обл.

Кращий пісенний твір для дітей молодшого шкільного віку

Бім і Кеті

Сірий Сергій

Тернопіль

Кращий пісенний твір для дітей середнього шкільного віку

А мій тато-герой!

Володимир Даник

Черкаси

Віршовані твори для дітей

Кращий віршований твір для дітей дошкільного віку

Це вдягаєм на голівку

Людмила Живолуп

Черкаська обл.

Кращий віршований твір для дітей молодшого шкільного віку

Урок

Мащенко Любов

Чернігівська обл

Кращий віршований твір для дітей середнього шкільного віку

Гриць і Змієва гора

Олександр Зубченко

Київська обл.

Номінація

Назва спеціальної

відзнаки

Назва

твору

Автор

Місто

Спеціальні відзнаки

Роман

Спеціальна премія від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за Найкращий гостросюжетний роман (детективний, пригодницький, авантюрний, трилер)

Коли приходить темрява

Циганчук Ксенія

Рівне

Роман

Спеціальна відзнака «Інші світи» Від Товариства Унікальних Творців (ТУТ)

Сила трьох

Маркусь Богдан

Київ

Роман

Спецвідзнака від Дари Корній, Тали Владмирової «Українське сучасне фентезі»

Волковиці

Марина Смагіна

Київ

Роман

«Найкращий твір про кохання» спецвідзнака від учасниць Львівського жіночого літературного клубу

Неспокій

Немирована Інна

Кіровоградсь-
ка обл.

Роман

Спеціальна відзнака Вибір Видавця

Лаовай

Катрусяка Кулик

Вінниця

Роман

Спеціальна відзнака Вибір Видавця

Лицарі Дикого поля

Ярослава Дегтярьова

Запоріжжя

Роман

Спеціальна відзнака Вибір Видавця

Реквієм для Рози

Раїса Плотникова

Полтавсь-ка обл.

Роман

Спеціальна відзнака від Київського Національного Університету Шевченка — професор Анатолій Ткаченко

Подорож до Савур-могили

Струцюк Йосип

Луцьк

Роман

Спеціальна відзнака від Київського Національного Університету Шевченка — професор Анатолій Ткаченко

Коло Елу

Цінцірук Андрій

Львів

Твір для дітей

Спецвідзнака від історико-культурного комплексу Замок-музей «Радомишль». Керуючий партнер Ігор Кирилюк.

Казка про те і про се, а найбільше про Ромчика із Романівки

Нейметі Мар’яна

Ужгород

Твір для дітей

Спецпремія від дитячого журі «Вибір дітей» за Кращий прозовий твір для дітей молодшого шкільного віку

Медова казка

Василь Тибель

Рівненсь-ка обл.

Твір для дітей

Спецпремія від дитячого журі «Вибір дітей» за Кращий прозовий твір для дітей дошкільного віку

Перша пригода іграшкового песика Бублика

Вікторія Коваль

Умань

Твір для дітей

Спецпремія від дитячого журі «Вибір дітей» за Кращий прозовий твір для дітей старшого шкільного віку і юнацтва

Резонанс! Чародійка з синдромом ненормальності

Ольга Мігель

Кіровоград

Твір для дітей

Спецпремія від дитячого журі «Вибір дітей» за Кращий прозовий твір для дітей середнього шкільного віку

Три горішки для Сашка

Ярош Вікторія

Київ

Кіносценарій

Спеціальна відзнака від Державної прикордонної служби України.

Солдати не вмирають

Кухар Василь

Київ

Кіносценарій

Спеціальна відзнака від Одеського Кінофестиваля

Легенда Карпат

Артеменко Оксана і Марина

Київ

Кіносценарій

Вибір Генерального Продюсера 1+1

Проліскам сніг не страшний

Семеняк Валентина, Богдан Мельничук

Тернопіль

Кіносценарій

Спеціальна відзнака від народного депутата Івана Рибака.

Тисяча снопів вітру

Юрій Гармаш

Київ

Пісенна лірика

Спецвідзнака від Національної спілки письменників України

Такі світанки безголосі

Поклад Наталка

Київ

Пісенна лірика

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА від Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України. Начальник Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України полковник Євген Блискун.

Пам’яті Устима Голоднюка, героя Небесної Сотні

Степанія Білик

Тернопільсь-
ка обл.

Пісенна лірика

Спеціальна відзнака «Вибір композитора»

Мій далекий

Марія Курінна

Корсунь-
Шевч.

Пісенна лірика

Спецвідзнака від Міністрерства оборони України Сергієнка Олексія.

Повернення

Самара Оксана

Київ

Пісенна лірика

Спецвідзнака від мистецького проекту «Червоне і чорне» — Леся Мудрак і Олена Карпенко.

Сестро

Ігор Астапенко

Київ

Віршована твори для дітей

Спецвідзнаки від бренду «Малятко» за Кращий віршований твір для дітей старшого шкільного віку і юнацтва.

Погляд Надії

Товстоног Ольга

Дніпро

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code