“Оксамит” ділиться з вами, шановні читачі, цитатами 93-річної психотерапевтки Едіт Іви Еґер, яка пережила Голокост в Аушвіці. Читайте, надихайтеся та живіть без страху.
Едіт Іва Еґер народилася в Угорщині в родині євреїв, а під час Голокосту разом із сім’єю потрапила до Аушвіцу. Вижити вдалося тільки Едіт Іві та її сестрі. Після звільнення з концтабору була довга реабілітація, а потім — еміграція до США.
Попри пережитий досвід, жінка не квапила життєві події. На психологію вона вступила в 40 років, а ліцензію отримала в 50. Мемуари «Вибір», що стали світовим бестселером, видала в 90! Ба більше, і на цьому вона не зупинилася: за два роки вийшла ще одна книжка «Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя» — посібник з турботи про ментальне здоров’я.
Цьогоріч Едіт Іві — 93, і вона продовжує практику психотерапевта та виступає з лекціями перед людьми зі всього світу. 17 вересня під час культурного фестивалю BookForum, який відбувався у Львові та онлайн, Едіт Іва розповіла, що її мотивує жити на повну. Беріть на озброєння 15 цитат жінки, яка не боїться!
1. «Те, що виходить із нас, нам не шкодить, а те, що залишається, — так. Тому якщо є секрет, діліться ним».
2. «Я би радила всім бути чесними із собою. Визнавати, що ми люди і можемо помилятись. Вересень — чудовий місяць, щоби почати так робити. Але потрібно розуміти, що залишаємо позаду й що прийде замість цього. Усе, чого ми позбуваємось, має бути чимось заміщене».
3. «Такої людини, як ви, більше немає. Треба прийняти себе. Як і те, що можете помилятися».
4. «Проведіть інвентаризацію себе й запитайте: за що я чіпляюсь і що готовий чи готова відпустити? Вгамуйте емоції, не прагніть усім догоджати! Будьте людиною».
5. «Подивіться у свідоцтво про народження. Що все буде просто, там не гарантується. І взагалі в житті нічого не гарантується. Немає гарантій, але завжди є можливості».
6. «Мені подобається „зміна“ як синонім до „зростання“. Якщо ми не змінюємось, ми не зростаємо».
7. «Важливо розуміти, що всі ми непересічні. Ніколи себе не порівнюйте з іншими, бо ви прекрасні такі, як ви є».
8. «Ми народжуємося для радості, для любові. Ми не народжуємося для ненависті та шкоди для інших».
9. «Головне — не дозволяти подіям визначати нас. Це не ми, це те, що з нами стається. Я не жертва, а пережила пекло. Відмовляюсь бути жертвою! Мені вдалось створити чудову спільноту дівчат-бранок. Отже, дар можна знайти в будь-яких обставинах. У найгірші моменти часто в нас розкривається найкраще».
10. «Завжди потрібно пам’ятати про вибір. Що більше варіантів, то менше почуваєшся жертвою».
11. «Я не кажу „не можу“. Коли викладаю студентам, то пишу на дошці „Не можу“, а потім стираю „не“. І залишається „можу“. Бо вірю, що я можу. Бо ми створюємо те, у що віримо».
12. «Я кажу людям, що єдиний, хто з вами на все життя, — це ви. Тому любіть себе, дбайте про себе. Я повторюю це собі знову і знову. Сподіваюсь, ви також прокидаєтеся зранку, дивитесь на себе у дзеркало й кажете: „Як я тебе люблю“. І це не нарцисизм».
13. «Важливо не те, що стається з нами, а як ми це сприймаємо. Пам’ятайте, страх не допоможе, не зневірюйтесь. Думайте, як прийняти реальність, — ось, що вам під силу.
Не кажіть: „Так, але“.
Кажіть: „Так, і“.
Кажіть: „Це тимчасово, я це здолаю. Нехай це мені не подобається, хай важко, та це мине і я переживу“.
Завжди себе підбадьорюйте і зближуйтеся з людьми, які поруч».
14. «У моєму словнику слова „проблема“ не існує. Є слово „виклик“. Немає слова „криза“ — є „перехід“».
15. «Ми з вами сестри і браття. І ми прийшли у світ, щоби домовлятися, а не конкурувати».
Матеріал підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.
Leave a Reply