степан-хмараСтепан Ількович Хмара — український політик, правозахисник, політв’язень радянських концтаборів, народний депутат України І, II та IV скликань. Герой України.
– Степане Ільковичу, відомо, що при кожній владі є консультанти, помічники. Чому, на Вашу думку, в Україні не створена рада старійшин – людей, які виборювали свободу, пройшовши через тюрми і табори, які мають професійний і життєвий досвід розбудови держави?
– У кожній країні так є. В Америці відомі особистості стають радниками, авторитетними експертами, до них прислухаються і сенатори, і президенти і, відповідно, це впливає на формування громадської і політичної думки. Чому в нас цього не відбувається? Тому що для тих, хто приходить до влади, національні інтереси, доля України, майбутнє через 10, 20 років, – це другорядне...

tolkТак уже склалося: хтось воює, хтось гине, хтось «збирає каміння»... Всеукраїнська громадська організація «Союз «Народна пам’ять» здійснює унікальну гуманітарну місію в зоні АТО – пошук та ексгумацію для передачі родичам тіл загиблих солдатів. Як не дивно, але серед цих неймовірних сміливців є жінки. І то – жінки-волонтери. Що думають вони? Що почувають? Дивом яким себе перемагають?..
Запитуємо – відповідають...

gum1У грудневому числі "Оксамиту" у рубриці "Особистість номера" ми друкували інтерв'ю із надзвичайною людиною - мужнім чоловіком, письменником,поетом, бійцем,  заступником командира батальйону "УНА" Борисом Гуменюком. Друзі,  можливо не всі мали змогу прочитати цей гострий і водночас такий щирий, сердечний матеріал, який підготувала талановита журналістка, письменниця Жанна Куява. Читайте, будь ласка, Ви маєте це знати. "...Не залишаймо їх на самоті. За жодних обставин. Як вони не залишають своїх блокпостів..."

   sisoenko В українському політикумі вкрай мало жінок. Втім, є надія, що ситуація буде змінюватися і прекрасна половина людства посідатиме гідне місце у політичному та громадсько-суспільному житті країни.
    Ірина Сисоєнко належить до нової генерації громадських та політичних діячів, які все впевненіше заявляють про себе. Молода, енергійна, високоосвічена, з прогресивними поглядами на те, якою має бути Україна, Ірина Володимирівна переконана, що майбутнє України – за професіоналами патріотичного спрямування. Можливо, варто прислухатися до її думки, адже в арсеналі цієї молодої жінки чималий досвід...

levkoЛюдина епоха, чиї руки вправно з незламною вірою, завзяттям та любов’ю гупали по ковадлу української історії багато років, тримаючи за виріб у роботі – незалежну державу, її живу душу. Вилущуючи її з пилу радянського блюзнірства, псевдоправди, яка в’їлася так сильно, що зникати й не думає. Левко Лук’яненко – політв’язень, дисидент, Герой України, народний депутат, громадський діяч. Насправді, звання та посади настільки ілюзорна та химерна річ, яка не вартує ані шеляга, коли ти носиш у грудях серце, повне любові до власної держави. Не кожен так уміє, що й казати... І, певно, з такою любов’ю можна тільки народитися – вхопити той козацький дух генетично...