fest20163-e1456062929452Громадська організація «Ліванський культурно-інформаційний центр» під егідою Посольства Республіки Ліван в Україні, Посольства Королівства Марокко в Україні, Посольства Держави Палестина в Україні, за підтримки української авіакомпанії «UM Air», спільно з продюсерською компанією "Альфа продакшн студіос" організують щорічний фестиваль «Дні Арабського кіно в Україні», що відбудеться 18-19 травня 2016 року в Культурному центрі "Кінотеатр "Київ".
У наш час, який справедливо називають часом глобалізації, кіно стало своєрідним і досить дієвим каналом поширення культурного впливу. Кінематограф, будучи сьомим видом мистецтва, е своєрідним посланням миру, любові та єднання між народами. За останні п'ятнадцять-двадцять років арабське кіно набуло особливої популярності в країнах Європи. Фільми все частіше йдуть у прокаті далеко за його межами, збираючи щоразу ширші кола глядачів. Нове арабське кіно досліджує найважливіші проблеми мусульманських і не мусульманських постколоніальних суспільств і культурних практик Близького Сходу. Пов’язане, з одного боку з антиколоніальною боротьбою за національне самовизначення, а з іншого – з прагненням культурного і соціального відродження, воно порушує проблеми національної ідентичності та боротьби за самовизначення.
Проведення Фестивалю арабського кіно в Україні стане однією з ключових подій щодо зміцнення міжкультурних зв’язків між державами. На фестивалі кожна країна представить шедеври свого кіномистецтва, що безперечно створить незабутнє враження для кожного, хто бажає насолодитися розмаїттям та унікальністю культурної спадщини арабських країн.
Гостями заходу будуть Посли арабських та європейських країн, бізнесмени, політики, режисери та актори із арабських країн, українські кінематографісти та діячі культури.
Перед сеансами гості будуть пригощатися національною арабською кухнею та напоями.

Програма Фестивалю на сайті компанії www.alfaproduction.com.ua

18 травня 2016 року о 16:00 в залі «Синематека» відбудеться прес-конференція з гостями Фестивалю. Будуть присутні: сирійський кінорежисер фільму «Парус і буря» Гасан Шмейт, Ректор Ліванського кіноінституту Мохамед Альхаж, ліванський режисер драми Талал Держані, ліванський кінокритик-журналіст Іспер Мельхем, меценат, президент української авіакомпанії «UM Air» Родриг Мерхеж, організатори Фестивалю.