Олеся Снчук фортепанн композицїНад Києвом мріє весна. Як і тисячі років тому, вона обіймає душі життєдайним теплом, дарує надію. У такий час хочеться вірити в добро, жити і творити. Літати у обіймах мрій! Саме так назвала свій творчий вечір композитор, співачка, поетеса, член Національної Ліги композиторів України та Національної спілки театральних діячів України Олеся Сінчук.
Концерт відбувся 26 березня 2016 року у чудовому залі Музею Лесі Українки. Відкрила святкове дійство народна артистка України Раїса Недашківська. Вона згадала першу зустріч з Олесею, її блискучу перемогу на конкурсі у Польщі, а потім їх дружбу та співпрацю творчого дуету. Після надихаючих слів видатної актриси Олеся повела слухачів чарівними стежками своєї творчості – у співучі краї веснянок, які линуть до нас крізь тисячоліття, закликають із вирію пташок, бринять у небі теплими вітрами…
Заклички весни переллялись у мрійливий сімейний дует Олесі та її чоловіка Олексія Золотухіна, який сам змайстрував прадавні гусла. У поєднанні із сопілкою вони звучать неперевершено, душа віків оживає у співучих струнах…
Гідним продовженням чаруючих мелодій сопілки та гусел стали нові пісні Олесі, присвячені коханню, родині, мальовничій поліській землі. Глядачі мали можливість почути чудових музикантів – барабанщика Сергія Яксона, який вправно володіє мистецтвом ритму та натхненного гітариста Вячеслава Ушакова.
Крім авторських пісень надзвичайне враження на гостей справили фортепіанні твори Олесі. Величні і ніжні, поривчасті і полум’яні, задумливі і стрімкі – всі вони були блискуче виконані і супроводжувалися потужними оваціями залу.
Окрім власних творів Олеся представила кілька чеських народних пісень та кілька авторських пісень польською мовою на слова Марії Конопницької. А донечка Олесі, юна піаністка Зореслава подарувала гостям святкову фортепіанну замальовку Едварда Гріга «Із карнавалу». Продовжуючи таланти мами, Зореслава вже має успіхи на поетичній ниві і чудово малює.
Незвичайним сюрпризом для глядачів став уривок із безсмертної «Лісової пісні» у виконанні Олесі. У вінку із білих троянд, натхненна,сяюча,казкова Олеся сама стала втіленням весни, незрівнянною Мавкою – ніжною, зоряною, вона будила землю від зимового сну і обіймала весь світ любов’ю! І, звичайно, після виступу отримала незатихаючий шквал аплодисментів.
На завершення Олеся подарувала прем’єру пісні – ліричну і світлу - «На вулиці Бузковій» , а ще – феєричну народну композицію «Бровари» та пісню-побажання «Я для вас бажаю, люди» . Овації наростали! Публіка скандувала – «Браво!», «Слава!», «Молодець!» . На «біс» Олеся виконала кілька давніх «хітів» - «Заповідник Всесвіту» та «Народилась Україна нова» - величальну Україні! Зал аплодував стоячи. Нарешті, із залу пролунало прохання:
-Зіграйте, будь ласка, «Вітер весни»! І завирувала стихія. Щасливий, вільний, понад часом і простором вітер фортепіанних мелодій ніс на своїх могутніх крилах красу, весну, любов, сяйво ніжності і велич таланту унікальної людини, справжнього митця з великої літери – Олесі Сінчук. Нехай же щедре сонячне Олесине серце зігріває та лікує душі людські, нехай розцвітає її неповторна творчість і нехай нові пісні,поезії, фортепіанні твори радують нас на майбутніх творчих зустрічах. Натхнення, Олесю!

Олена Соколенко,
заслужений журналіст України

 

Олеся Снчук та Раїса Недашквська на творчому вечор Олес Снчук 3 концерт 3 26 березня олеся снчук

Донечка Олес Снчук Зореслава за роялем 2