«Колекція Розумовських» – феєрія Музики, Світла та Квітів

33786450 2164585933760737 650675802903412736 n 1Цьогорічний травень видався рясним на події, особливо його останній тиждень: День Святої Трійці, День Києва, фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2018. Серед святкового розмаїття кожен міг обрати розваги до смаку: чи то спортивно-футбольні баталії, чи культурно-мистецьке дійство, чи кулінарно-пивне шоу. Вечір 26 травня у Київському Будинку Вчених зібрав шанувальників cалон-ансамблю «Колекція Розумовських» на концерт з творчою назвою «Музичні Шедеври». Феєричні емоції надихнули мене на непереборне бажання поділитися враженнями від чудового дійства.
З історичних джерел відомо, що талант співака та врода українського хлопця Олексія Розума стали запорукою становлення однієї з найвідоміших родин середини ХVIII століття–Розумовських. Графський титул, подарований імператрицею, забезпечили визнання та впливовість для усієї великої родини не лише у Російській імперії, а й за її межами. Родинним гаслом сім’ї Розумовських було «Famamexfenderefactis!» або «Славу примножувати ділами!» Підтвердженням цьому гаслу стали здобутки членів сім’ї у мистецтві, освіті, науці, військовій справі, меценатстві… Сьогодні серед іншого з багатої нотної колекції графів Розумовських у лоно української культури повертаються музичні шедеври ХVIIIстоліття, які чекали свого часу у фондах Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського майже 300 років!

ABP 0289 1

І все це завдячуючи творчій пошуковій праці керівника салон-ансамблю «Колекція Розумовських» скрипаля Валерія Супрунюка.
Постійна жива музична творчість артистів ансамблю, відтворення забутого та пошук нового у поєднанні з наполегливою працею і талантом дозволяє митцям мати у своєму репертуарі понад 400 різних за характером музичних творів. Подружжя Валерій та Олена Супрунюк, син Валерій грають музику для трьох солістів нині популярну в Європі, хоча мало відому в Україні. Виконання більш традиційних творів насичують партією фортепіано. Сьогодні в репертуарі салон-ансамблю програми французької, німецької, австрійської, італійської, чеської музики.
Елегантна публіка, як виявилося згодом, до того ще й добре обізнана, весела та вдячна почала збиратися ще задовго до початку концерту. Приємне здивування викликала присутність у концертній залі переважної більшості молодих людей. Щойно на сцену вийшли артисти ансамблю, зазвучали перші акорди популярної класичної музики ХVIIIстоліття, як у мене не залишилося жодних сумнівів щодо очікуваних вражень. Добре обізнаний у смаках глядацької аудиторії Валерій Супрунюк вніс до репертуару найкращі, найвідоміші музичні шедеври – класичні хіти галантної епохи ХVII–ХVIII ст.ст. Його щира відкрита європейська манера спілкування з публікою мимоволі спонукала почуватися не просто глядачем, а бажаним учасником творчого дійства.
Атмосферу світського музичного салону особливо передає унікальний склад ансамблю – дві скрипки і фагот. Фагот тримає емоційне навантаження впродовж усього концерту, створюючи широким тембровим діапазоном ілюзію присутності повного оркестру або ж, навпаки, виконуючи сольну партію.

ABP 0265 1

Елегантно-практична естетика cалон-ансамблю «Колекція Розумовських» набагато ширша, ніж просто гламурна салонна музика для обраного кола осіб. Нашому бурхливому сьогоденню бракує такої романтично-готичної музики, слухаючи яку переносишся на зелену галявину віденського лісу, до розкішного версальського парку або заквітчаної садиби німецького дворянина. Твори з нотної колекції графів Розумовських композиторів АнтоніоЛорензіті, Антоніно Каммеля, Моцарта, королів австрійського та французького вальсу Йогана Штрауса, Еміля Вальдтейфеля та інших, не менш відомих авторів, надихають, додають життєвої наснаги, душевної насолоди.
У музичному калейдоскопі швидко плине час.

ABP 0312 1

Заключна частина концерту. Обіцяний сюрприз, який переносить нас до Америки у Нью-Йорк, Чікаго, Новий Орлеан кінця ХIХ – початку ХХ століття: звучить найвідоміший твір композитора Скотта Джопліна «Артист естради». Скотт Джоплін – король регтайму – нової американської салонної, неймовірно крутої, дивовижної музики, від якої хочеться танцювати, імпровізувати, літати…
Концерт cалон-ансамблю «Колекція Розумовських» .– це феєрія Музики, Світла та Квітів, незабутні враження, вибухові емоції, бурхливі оплески, світлини на згадку і сподівання на нові зустрічі, які однаково важливі як для артистів, так і глядачів.

ABP 0290 1 ABP 0324 1

ABP 0295 1 33727707 2164585483760782 2434071950780268544 n 1

 

Тамара Маркелова,
редактор журналу «Оксамит»

1 comment to «Колекція Розумовських» – феєрія Музики, Світла та Квітів

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

*

code